Arı Sütünün Faydaları

Arı Sütünün Faydaları: Genel Performansı artırır. A, D, E, K, H ve B-Kompleks (9 tane B Vitamini çeşidinin hepsini) Vitaminlerini içerir. C vitamini ise eser miktardadır. İnsan metabolizmasına çok yönlü ve olumlu tesiri olan HDA-10 içerir. 22 farklı esansiyel aminoasit içerir. Özellikle büyüme çağında olanlar, sporcular, performanslı yaşam sürmek isteyenler için önemli bir katkıdır.

Hastalıklara karşı direnci artırıcıdır. Kansere karşı koruyucu antioksidan özelliğe sahiptir. Kanserle savaşımda çok önemli bir destektir. Kalp-Damar Sistemini güçlendirir. Cerrahi müdahale geçirmiş olanlar ile kalp hastalıklarından dolayı tedavi görenlere küçük dozlar kullanmaları şartıyla tavsiye edilir. Damarları açar, damar tıkanıklığını önler. Hipertansiyona faydalıdır. Hipertansiyonu olanlar ilk kullanmalarında küçük dozlarla başlayıp tedricen ideal miktarlara artırırlar. Hafızayı güçlendirir. Unutkanlığı giderir. Alzheimer ile mücadelede etkin bir destektir. Bağışıklık sistemini güçlendirir. Diyabetlere: Arı sütünün, B3, niasin ve biyotin içermesi, kandaki şeker seviyesinin kontrolüne yardımcı olur.

Doğal ve güçlü antidepresandır. Hücrelerin yenilenmesini hızlandırır ve tetikler, böylece yaşamın tazelenmesini getirir. Deri problemlerini gidericidir. Teni güçlendirir ve görünümünü taze tutar. Dengeleyicidir; hareketli ve performanslı yaşama ve egzersize metabolik motivasyon sağlar. Anne karnından büyüme çağına zihinsel gelişime önemli katkı sağlar. Zindelik vericidir. Yoğun antibiyotik kullanıcılarını destekleyici besin olarak takviye eder. Hastalara rahatlatıcı etki verir.

Sindirim sistemi rahatsızlıklarına iyi gelir. Hazmı kolaylaştırır ve hızlandırır. Kabızlığı önler. Reflü ve ülser rahatsızlıklarında rahatlatıcı etkisi vardır. Alerjilere: içerdiği aminoasitlerden glutamik asit alerjik insanları rahatlatıyor. Fizik kondisyonu artırır ve korur. Uzun süreli idmanlar için önemli bir destektir. Antibakteriyaldir. Sperm sayı ve kalitesinin artışının sağlar, böylece çocuk sahibi olmayı kolaylaştırır.

Uyku düzensizliğini giderir. Adale ve kas arızalarının giderilmesine katkı sağlar. Kollestrol seviyesini kontrol altında tutar. Kemoterapi ve Radyoterapinin güçlü yan etkilerine karşı beden direncini artırır.

ari-sutu

İlgili Ürünler